Hücresel Devrim

Yeni küresel denge ve insanlığın kurtuluşu
“HÜCRESEL DEVRİM”

Çare var…

İçinde yaşadığımız çağ ve önceki tecrübeler de gösteriyor ki, “Medeniyetin” merkezi olarak gösterilen “hakim” devletler; sağlıktan kültüre, tarımdan sanayiye kadar, küresel dünyanın varlık nedeni evrensel değerlere karşı artık DAHA SİSTEMLİ bir yönetim sistemi uygulamaktadır.

Aslında evreni daha fazla düzensizliğe sürükleyen yeni sistem; merkantalizmden kapitalizme, liberalizmden emperyalizme kadar bir dizi teoriye dayandırılmışsa da onlara karşı ortaya çıkan faşizm, sosyalizm ve komünizm dahil tüm sistemler, aslında “ensest” üremelerle çoğalan bir altyapıya sahiptir.

Bu aile içi ilişki ürünleri öylesine sapkın ve vandaldır ki, birbirine alternatif veya tamamlayıcı gibi ilan edilseler de; terörizm, işgal, savaş, yozlaşma, sömürü, zehirleme, hastalandırma gibi insanı ve evreni kapsayan araçlar ORTAK PAYDALARIDIR.

Bu nasıl bir UZLAŞMADIR Kİ, bugün tüm ideolojiler varmak istedikleri toplumsal yapı için AYNI/BENZER aygıtları kullanmakta, yeniden yaratmakta bir ayıp, ahlak dışılık görmemektedirler. Herkes bu kötülükleri araç olarak görmekte, rahatsızlıklara karşı da SABIR rica etmektedirler.

Bu “medeni” yayılmanın yeni hallerine karşı, yüzyıl önce kurtuluş-bağımsızlık savaşı vererek insanlığın hatta evrenin umudu olan Cumhuriyetimizin bir evladı olarak görüyorum ki, adına ne derseniz deyin, artık ele geçirme, işgal etme gibi ortaya konan hakimiyetin yöntemleri, radikal biçimde değişmiştir.

Bu yeni yayılma, ele geçirme, artık damarlarımızdan hücrelerimize kadar sirayet etmiş bulunmaktadır. Dünya ve ülkemiz eriyen ve susan vicdanların gölgesinde; fiziki ve ruhsal hastalıklarla, arızalarla ve onların yaydığı toplumsal gerginliklerle ciddi bir sancı içindedir.

Sağlıktan üretime, insan kaynağından hücresel bozulmaya, bu kitapta ortaya koyacağımız gerçekler, tanımlar ve olgular kurtuluşun da aynı temelde olması gerektiğine işaret etmektedir.

Kitabımız Hücresel Devrim; bir yakınma, şikayet etme ürünü değil, ÇARE gösteren ve bunun nasıl yapılacağını tarif eden bir modele dayanmaktadır. Evet, çare var. Model; insani ve maddi dönüşümdedir. Bu, önce vicdanımızda sonra ellerimizdedir.

Bu nedenle, hücrelerimize giren, bizleri maddi ve manevi olarak zor durumlara sokan küresel  yayılmaya verilecek olan insani cevap yalnız Cumhuriyetimiz için değil tüm evrenimiz içindir. Çünkü içinde bulunduğumuz bozulmadan TEK BAŞINA KURTULUŞ İMKANSIZDIR.

Ve tarihi gerçeklerle de ortaya koyacağız ki, HÜCRESEL DEVRİM olarak adlandırdığımız bu çare politikasının lideri; sahip oldukları ile TÜRKİYE olabilir, olacaktır. Ve bu devrim “kansız” olacaktır.

Çünkü Türkler ve onunla kader birliği yapmış toplumların on bin yıldır oluşturmakta olduğu Töremizdeki “bir olma” ülküsü hala bu topraklarda ve kardeş coğrafyalarda yaşamaktadır, hafızalardadır.

Erol Karabulut
Antalya, Ağustos 2018

 

* * *

 

“HÜCRESEL DEVRİM”
İçindekiler (özet)

 

EROL KARABULUT’UN ÖNSÖZÜ

BİRİNCİ BÖLÜM:

YENİ KÜRESEL SALDIRI NEDİR?
YENİ KÜRESEL SALDIRININ ADI VE İÇERİĞİ
YENİ KÜRESEL SALDIRININ EKONOMİ-POLİTİĞİ

İKİNCİ BÖLÜM:

GIDA SANAYİİ VE TÜREVLERİ

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM:

İLAÇ VE KİMYA SANAYİ

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM:

PSİKOLOJİ DESTEKLİ BİLİMSEL KADERCİLİK
TIP ÇOK İLERLEDİ

UYANIŞA YAKINIZ: İYİ ŞEYLER DE OLUYOR
HAYAT VE ÖLÜM PEŞİN, STRES TAKSİT TAKSİT
“GEPS TEREPİSİ”
ENDÜSTRİ, BİLİMSELDİR VE RASYONELDİR

NASIL ELE GEÇİRİLİYORUZ?

BEŞİNCİ BÖLÜM:

 

SİSTEMİMİZ NASIL BOZULUYOR?

DAMARLARIMIZDAKİ YANİ İÇİMİZDEKİ GERÇEK
İÇERİ GİREN DÜŞMAN YA DA DOST NE YAPAR?
BEDENİN “STRESİ” NEDİR?
ÖZETİN ÖZETİ

ALTINCI BÖLÜM:

HAYATIMIZ VE BİZ NASIL GÖRÜNÜYORUZ?

HAYAT AĞACI VE FELSEFESİ

YEDİNCİ BÖLÜM:

“HÜCRESEL DEVRİM“

DÜNYA VE TÜRKİYE İÇİN ÇARE VE KURTULUŞ
HÜCRESEL DEVRİM’E GİRİŞ
YENİ BİR MODEL Mİ?
HÜCRESEL DEVRİM’DE EKONOMİK VE SOSYAL YAPILANMA
HÜCRESEL DEVRİME DOĞRU
HÜCRESEL DEVRİMİ GEREKLİ KILAN MANZARA
TÜRKİYE EKONOMİSİNDE YENİ YAPILANMA
HÜCRESEL DEVRİMDEN ÜLKESEL DEVRİME
YENİ EKONOMİNİN SAC AYAĞI: ÜRETİM, HİZMETLER VE İNSANİ GELİŞİM
BİR PLANLAMA ÖRNEĞİ: GIDA VE İÇECEK SEKTÖRÜNÜN DURUMU VE DÖNÜŞÜMÜ

DEVRİMİN TAŞLARI NASIL DÖŞENECEK?
HÜCESEL DEVRİMİN AŞAMALARI
HÜCESEL DEVRİM AÇISINDAN SONUÇ VE ÇARE

EKLER:

DÜNYA VE TÜRKİYE’DEN EKONOMİK VE SOSYAL VERİLER

DÜNYA EKONOMİSİ VERİLERİ
ÜRETİM/KATMA DEĞER
DÜNYA NÜFUSU VE İSTİHDAMI
TÜRKİYE 10. KALKINMA PLANI
GIDA DEVLERİ DÜNYAYI KAPLIYOR
DİYABET YENİ KÜRESEL SALGIN
ARKADAN DOLAŞMAK: DİYABETİK OLMAYAN İŞLENMİŞ GIDA
YÜRÜMEK GÜZELDİR

KAYNAKLAR

antalya haber eve nargile antalya temizlik işleri